Váš nákupný košík je prázdny.

Vyhľadávanie

rozšírené

Viete si vybrať tie správne dvere a zárubne?

Dvere predstavujú neoddeliteľnú súčasť interiéru, a preto pri ich výbere treba brať na zreteľ celkový estetický dojem miestnosti. Je určite na mieste zvážiť ich výber s ohľadom na farebnosť stien, podlahy i nábytku a prihliadnuť aj na design bytových doplnkov. Dvere sú vstupnou bránou do Vášho domu či bytu a spolu s ostatným vybavením tvoria celkový dojem pohodlia a vkusu jeho vlastníka.

Zárubne sú súčasťou každých dverí. Pred výberom samotných dverí je preto dôležité vedieť, aký veľký otvor v stene je nutné vytvoriť pre správne osadenie zárubne. Zárubne sa objednávajú do stavebného otvoru doporučeného výrobcom, každý výrobca má svoju technológiu výroby, preto sa môžu líšiť v doporučených stavebných otvoroch. To však nemení nič na veci, že podľa STN normy zostávajú zárubne v priechodzej šírke bez zmien. Hrúbku zárubne sa objednáva na konečnú úpravu hrúbky steny. Hrúbka steny sa meria vrátane omietok, prípadne obklad (ak je na danej stene počítané s obkladom). Počíta sa s tým, že pri absolútnej rovnosti samého stavebného otvoru, rám zárubne prekryje cca 3 cm po obvode steny. Preto sa doporuče mať stavebný otvor čo najpresnejší (dotiahnutú omietku i obklad zároveň s hranou stavebného otvoru po celom obvode z oboch strán steny). Obložková zárubňa sa montuje až po konečných stavebných úpravách na čistú podlahu. Zárubňa je dodávaná v kartónovej papierovej krabici v rozloženom stave na diely. Zárubne sa vyrábajú buď oceľové, obložkové alebo sa dajú spraviť aj obklady kovovej zárubne. Pre montáž zárubne doporučujeme odbornú špecializovanú firmu, ktorú si môžete vybrať z nášho zoznamu montážnych firiem.

Pri výbere dverí a zárubní je potrebné si najprv zvoliť:


Šírku a výšku dverí podľa stavebného otvoru
 

 

 

Typ dverí
V dnešnej dobe máme na výber z rôznych typov dverí: Jednokrídlové dvere, Dvojkrídlové dvere, Vchodové dvere, Interiérové dvere, Protipožiarne dvere, Bezpečnostné dvere, Sklenené dvere.

Povrch dverí
Pri výbere dverí je vhodné najprv sa rozhodnúť, či sú pre Vás vhodné dvere s povrchom z prírodných materiálov, t.j. dreva (to sú typy z masívu alebo dyhované dvere) alebo dvere s umelými povrchmi (farbené, fólia, laminát). Obidve skupiny označujeme ako drevené dvere.

Smer otvárania dverí
Rozmiestnenie dverí vyplýva z pôvodného stavu dispozičného riešenia priestorov a ich prepojenia. Preto je pred objednávaním dverí potrebné vedieť smer otvárania dverí. Dvere sa vždy musia otvárať smerom k Vám. Ak máte pánty po pravej ruke, sú dvere pravé. Ak máte pánty po ľavej ruke, sú ľavé.

 

 

 

 


Vnútornú výplň dverí

                     voština                                         odľahčená drevotrieska

    

 

 

 


Model dverí

Pri výbere modelovej rady dverí prichádza priestor pre Váš osobný vkus a preferencie voľby vhodného designu tak, aby ladili s okolitým prostredím a doplnkami vo Vašom interiéri. Dnes je už možnosť vybrať si aj dvere s rôznymi sklenenými výplňami:


 

 

 

 

 

 

 

 

Výber dverí podľa pántov
Falcové dvere (dvere s polodrážkou) zabezpečia, aby aj pri prípadnej zmene nastavenia alebo drobnej závade (odlepenie PUR peny, zmena rozmeru dverí so zmenou vlhkosti vzduchu v jeseni a zime a pod.) dvere fungovali a nezadierali do zárubne. Závesy pre dvere s polodrážkou sú veľmi lacnejšie a umožňujú jednoduchú reguláciu, ktorá zabezpečí presné nastavenie Vašich dverí.

 

 

 
 
 Bezfalcové dvere (dvere bez polodrážky) predstavujú výhodu, že krídlo je v jednej rovine so zárubňou. Avšak oproti falcovým dverám vôľa medzi krídlom a zárubňou je malá a vidieť aj 1 mm rozdiely. Existujú rôzne typy závesov pre dvere bez polodrážky.
Bezfalcový záves
 
 
 

Viditeľný bezfalcový záves

 
 
 
 
 

Výber kľučky

Dôležitým krokom pri výbere dverí je aj samotná kľučka, ktorá v nás dokáže evokovať rôzne dojmy: či nám dobre padne do ruky, alebo je príjemná na dotyk, ako sa s ňou manipuluje... ale napríklad aj to, ako ladí s ostatným zariadením. Preto by výber kľučky na dvere nemal byť zanedbateľnou činnosťou, ale určitou bodkou pri dokončovaní bytu či domu.

Štítové kovanie - jedná sa o kovanie klasicky umiestnené na štíte, na ktorom je kľučka aj zámok. Ak si zvolíte štítové kovanie, potom je potrebné vedieť, akú rozteč potrebujete (vzdialenosť osi kľučky od osi kľúča). 

Rozetové kovanie - je rozdelené na dve časti: kľučku a zámok, preto sa tiež používa termín delené kovanie. Výhodou tohto typu kovania je, že nemusíte riešiť veľkosť rozteče, možno ho totiž namontovať na každé dvere.

Fotogaléria Posuvné dvere
Fotogaléria Sapeli
Fotogaléria Porta
Fotogaléria Solodoor
Fotogaléria Verte
Fotogaléria Verte Basic
Fotogaléria Zárubne
Fotogaléria Kľučky
Fotogaléria Bezpečnostné dvere
Fotogaléria Oceľové dvere
Fotogaléria Protipožiarne dvere
Fotogaléria Vchodové dvere
Fotogaléria Eclisse puzdra

Prevádzkovateľ

  • IČO: 44263899
  • DIČ: SK2022648672
Novinky e-mailom

Zadajte svoj e-mail a budete informovaní o novinkách

© 2022 Dvere.eu, s.r.o. Všetky práva vyhradené.
EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. 2022. Zobraziť panel o súboroch cookie.

 
Dvere.eu
Dvere - Sapeli
Porta Doors
Solodoor
Eclisse
Dvere.cz
FotoStavby.sk
Platobné metódy