Vážení zákazníci,

dovoľujeme si vám oznámiť, že v dňoch od 23.7.2022 do 7.8.2022  bude  celofiremná dovolenka.

Objednávky z eshopu budú spracované postupne od 8.8.2022.

 

Ďakujeme

Tím Dvere.eu

 

Váš nákupný košík je prázdny.

Vyhľadávanie

rozšírené

Posuvné dvere

Posuvné dvere predstavujú elegantné riešenie nedostatku priestoru v domácnosti, ktoré sa nachádzajú obzvlásť v malých bytoch. Posuvné dvere však umožňujú i variabilné a funkčné prepojenie, alebo naopak oddelenie obývacej miestnosti a kuchyne, chodby a predsiene, alebo napríklad obývacieho priestoru a presklennej terasy. Posuvné dvere miestnosť nezväčšia iba opticky, ale i v skutočnosti.

Posuvné dvere na stenu

Jednoduchšou variantou posuvných dverí sú posuvné dvere na stenu - využívajú sa všade tam, kde si zákazík nevyžaduje robiť okolo dverného otvoru žiadne stavebné úpravy. Koľajnica, na ktorej sa dvere pohybujú, prilieha k stene a otvorené dvere sú celú dobu vidieť odsunuté bokom. Veľmi často sú posuvné dvere na stenu vhodnejším riešením, najmä pokiaľ nie je dverný otvor orámovaný nábytkom a odsunuté dvere pekného vzhľadu stále slúžia ako vkusný doplnok interiéru. Komplet posuvných dverí sa skladá z posuvných dverí, z garniže, ktorá však nie je podmienkou (sú varianty priznaných hliníkových či antikórových závesných mechanizmov - hodia sa do moderných interiérov, sú veľmi vhodné napríklad na uchytenie krídla z kaleného skla), zárubňa - je takmer ako na obyčajných dverách, pridaný je posuvný mechanizmus nad zárubňou, ktorý je obyčajne prekrytý garnižou. V spodnej časti (na podlahe) býva jeden vodiaci tŕň, ktorý obyčajne nevidno, inak je podlahová časť bez vodiaceho mechanizmu. Je potrebné si vybrať vhodnú mušľu (kovovú alebo drevenú) pre dvere uzamykateľné (zámok obyčajný, WC zámok, alebo vložkový zámok) alebo pre dvere neuzamykateľné. Pri posuvných dverách na stenu sú znížené tepelné a zvukovoizolačné vlastnosti, nakoľko dvere nedoliehajú na žiadne tesnenie.

Posuvné dvere do puzdra

Nákladnějšou variantou, ktorá má však nesporné výhody, sú posuvné dvere do puzdra - predstavujú komplet, ktorý sa zabudováva priamo do steny, do pripraveného stavebného otvoru. Konštrukcia posuvných dverí sa líši tým, či sa jedná o posuvné dvere do muriva alebo do sadrokartónu. Pokiaľ je stavebné puzdro správne osadené podľa návodu od výrobcu, budú posuvné dvere fungovať bez akýchkoľvek ťažkostí. Dvere a zárubne je možné prispôsobiť k puzdram všetkých značiek. Posuvné dvere sú ideálnym riešením v mieste, kde je dverný priestor obstavaný nábytkom, alebo kde celkové estetické cítenie s dverami ako doplnkom nepočíta, alebo kde po odsunutí dverí nezostáva žiadny priestor - odsúvajú sa smerom do rohu, kde ale nie je problém vytvoriť puzdro v pokračujúcej stene. Komplet posuvných dverí sa skladá z posuvných dverí, stavebného puzdra, zárubne a mušle pre dvere uzamykateľné (zámok obyčajný, WC zámok, alebo vložkový zámok) alebo pre dvere neuzamykateľné. Púzdra treba zabudovať v procese výstavby. Stavebné puzdro si môžete vybrať pre dvere jednokrídlové i dvojkrídlové.

Fotogaléria Posuvné dvere

Prevádzkovateľ

  • IČO: 44263899
  • DIČ: SK2022648672
Novinky e-mailom

Zadajte svoj e-mail a budete informovaní o novinkách

© 2022 Dvere.eu, s.r.o. Všetky práva vyhradené.
EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. 2022. Zobraziť panel o súboroch cookie.

 
Dvere.eu
Dvere - Sapeli
Porta Doors
Solodoor
Eclisse
Dvere.cz
FotoStavby.sk
Platobné metódy